Raamatupidamisteenus krüptoettevõtetele

Meie raamatupidamisteenus krüptoettevõtetele põhineb meie pikaajalisel kogemusel ning valdkonna tundmisel.

Krüptorahade ja virtuaalvääringute sektor kasvab iga päevaga aina suuremaks. Kahtlemata on selle suure hüppe taga uued äriideed ja innovatiivsed lahendused, mida ettevõtjad loovad plokiahelatehnoloogia abil. Samal ajal, kui toimub innovatsioon plokiahela esirinnetes, toimub ka valdkonna reguleerimine ja seaduste väljatöötamine Eesti valitsuse poolt, et oleks olemas ka vastav õigusraamistik. Innovatsiooni ja õigusraamistiku loomise tulemusena muutub sektor aina keerulisemaks ning vahel on vaja ekspertiisi otsida taga tikutulega.

Pidades silmas, et iga krüptoettevõte peab enda tegevuse kohta pidama korrektset raamatupidamist ning esitama vastavalt seadusele ja normidele aruandeid, on meie raamatupidajad just õiged Sinu ettevõtet aitama – võta meiega ühendust!

Krüptoraha raamatupidamine ja maksustamine

Iga ettevõte, mis kasutab Eestis plokiahelatehnoloogial põhinevaid finantsinstrumente (krüptoraha) või virtuaalseid varasid (krüptovarasid), peab korrektselt kõik tehingud kajastama ka oma raamatupidamises. See tähendab, et krüptoettevõtte raamatupidamine peab olema tehtud seadusega ja kehtivate normidega vastavas korras, tagades, et informatsiooni on võimalik alati vajadusel esitada.

Õnneks on olemas registreerimis-, aruandlusstandardid ja kehtestatud ka erinevad seadused, mis on aidanud seda aspekti sektorisiseselt korrastada ning millega meie raamatupidajad on kursis. Eesti Raamatupidamise Toimkonna poolt välja töötatud juhendis on plokiahela tehnoloogial põhinevad krüptorahad raamatupidamise hõlbustamiseks jaotatud nelja erinevasse rühma:

  • krüptoraha (virtual currency);
  • asset-backed tokenid;
  • utility tokenid;
  • security tokenid.
 

Arusaam erinevatest rühmadest ja tunnustest, mille alusel on võimalik krüptoraha jagada antud gruppidesse on üks esimesi samme krüptoettevõtte korrektse raamatupidamise tagamiseks. Peale krüptoraha liigitamise on samamoodi tähtis pidada raamatupidamist kõikide ostu- ja müügidokumentide kohta nagu tehakse igas ettevõttes.

Erilist tähelepanu on vaja aga pöörata, kui soovid oma ettevõttega ise hakata väljastama krüptoraha! Sellisel juhul tuleb eelnevalt korralikult analüüsida ettevõtte äriplaani ning sellest lähtuvalt vajadusel taotleda tegevusluba, et tegutseda vastavalt seadusele.

Krüptoraha maksustamine Eestis

Euroopa Kohtu otsuse tõttu on krüptoraha vahetamine traditsioonilise valuuta vastu (või vastupidi) ning vahetusteenus käibemaksust vabastatud, mis on juba suureks eeliseks krüptoettevõttega tegutsemiseks nii Eestis ja ka mujal Euroopas.

Krüptorahaga seotud tulude maksustamise osas on lugu veidi teine, kuna tulusid maksustatakse sarnaselt traditsioonilistele valuutadele. Teisisõnu käsitletakse Eestis krüptorahaga saadud tulu/kasumit vastavalt Eesti tulumaksuseadusele. Tuluks loetakse kasumit, mis on saadud müügist või vahetamisest, kaevandamisest või tehtud tööde eest tasumisel.

Nagu eelnevalt mainitud, peab iga Eestis tegutsev ettevõte esitama vastavalt oma tegevusele deklaratsioone, aruandeid ja maksma makse. Krüptorahaga tegutsevad ettevõtted võivad jääda hätta kuna tehingute registreerimine ja konverteerimine võib osutada keerukaks, mille tulemusena makstakse tihtipeale liiga palju või liiga vähe makse. Samuti võib majandusaasta aruande koostamine olla keerukas kuna krüptoraha märkimine aruandes õigesse kohta võib mängida suurt rolli ettevõtte jaoks!

Activa raamatupidamisteenus krüptoettevõtetele

Kui plaanite luua oma virtuaalset valuutavahetust, investeerida krüptovaradesse või tegeleda kaevandustegevusega Eestis, võib krüptoraha raamatupidamise korrektne korraldamine olla keeruline. Activa raamatupidamise ekspertide tiim suudab Sinu ettevõtte raamatupidamisdokumente korras hoida!

Oleme ennast kurssi viinud plokiahelatehnoloogiaga ning nende finantsarvestust reguleerivate standarditega ning teenindame ja nõustame igapäevaselt krüptoettevõtteid.

Võta meiega julgelt ühendust ja küsi pakkumist, kui soovid professionaalset raamatupidamisteenust oma krüptoettevõttele!